صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین کلینیک فوق تخصصی بیماری سیلیاک در هرمزگان

اولین کلینیک فوق تخصصی بیماری سیلیاک در  هرمزگان

اولین کلینیک فوق تخصصی بیماری سیلیاک در هرمزگان در کلینیک هرمز مجتمع درمانی پیامبراعظم(ص)افتتاح گردید.

صبح امروز با حضور رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص)،معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ،رئیس بخش گوارش وپزشکان فوق تخصص گوارش این مجتمع اولین کلینیک تخصصی بیماری سیلیاک در استان هرمزگان در کلینیک هرمز مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس افتتاح گردید.

رئیس بخش گوارش این مجتمع درمانی ضمن بیان اینکه سیلیاک یک بیماری گوارشی و حساسیت به گلوتن است که نیازبه درمانهای اختصاصی دارد گفت:از نظر شیوع درصد شیوع این بیماری در جهان یک نفر درصد نفر می باشد ولی در ایران، طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده شیوع این بیماری  یک نفر در ۱۰۴ نفر می باشد.

دکتر سید حمید موسوی با اشاره به اینکه  تصور بر این است در ایران هفتاد هزار نفر مبتلا به این بیماری باشند گفت لازم است به جهت شناسایی و درمان این بیماران مطالعات و تست های غربالگری تخصصی در کشور انجام شود.

دکتر موسوی در ادامه افزود: در حال حاضر در استان هرمزگان  30 بیمار شناسایی و تحت نظر می باشند اما طبق آمار کشوری تعداد بیماران این استان بسیار بیشتر از این می باشد لذا به منظور شناسایی بیماران مبتلا، ارائه درمان و ارتقای سطح سلامت استان، کلینیک فوق تخصصی سیلیاک در کلینیک هرمز واقع در مجتمع درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس راه اندازی گردیده است.

 


٠٩:٥٦ - 1396/12/22    /    شماره : ١١٠١٢    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج