صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

✅سناریوی نجات جان جوان 30 ساله از مرگ حتمی

 سناریوی نجات جان جوان 30 ساله از مرگ حتمی

روی تخت دراز کشیده بود ، آرام مانند نسیم صبح گاهی، انگار نه انگار که خطرمرگ را از سر گذرانده بود،انگار نه انگار که ممکن بود طلوع این صبح را نمی دید.

خودم را معرفی کردم با لبخندی پذیرای من شد. در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی افتاد خیلی صبورانه برایم  گفت.

 گفت: مدتها بود که از دردهای موقت و گذرا در قفسه سینه رنج می بردم اما هر بار با توجیه اینکه درد معده است با خوردن داروهای گیاهی و بعضی وقت ها قرص خودم را درمان می کردم. گفت برای خودم یک پا دکتر شده بودم اما هفته پیش درد شدیدی امانم را برید به بیمارستان  مراجعه کردم اما در بررسی نوار قلب هیچ مشکلی نداشتم، شاید به این دلیل که در آن زمان دیگر دردی وجود نداشت . بهر حال آن روز گذشت،اما  بعد از آن در پی آن بودم که پیش یک پزشک متخصص جهت ویزیت بروم، اما مشغله های کاری از یک طرف و سهل انگاری خودم باعث تعویق این امر شد.

در شب قبل از حادثه ،زمان خواب درد شدیدی در قفسه سینه ام احساس کردم اما باز هم به سراغ خود درمانی رفتم و گفتم شاید بعد از خواب دردم کمتر شود.

صبح که بیدار شدم همه در حال تدارک دیدن بودن ، چون مراسم عقد کنان برادرم بود ، با خودم گفتم امروز هم که نه فردا به دکتر می روم و رفتم تا چیزی بخورم اما به ناگاه درد شدیدی در قفسه سینه ام گرفت، اینبار قوی تر از همیشه،  تا جایی که توانم را گرفت. به سرعت توسط خانواده به بیمارستان انتقال داده شدم.

در بدو ورود به اورژانس شهید محمدی توسط پرستار تریاژ بلافاصله به فوریتها ارجاع داده شدم ، درد کمی آرامتر شده بود به همسرم گفتم ای کاش برگردیم و بعد از مراسم  عقد کنان برای درمان بیایم ولی همسرم مخالفت کرد و گفت امکان ندارد . در همان لحظه درد شدیدی به جانم افتاد، فقط متوجه شدم که  دورم شلوغ شد صدای پزشکی را که می گفت کد اعلام کنید را شنیدم و دیگر هیچ چیز یادم نمی آید تا وقتی که چشم گشودم و دیدم که روی تخت در بخش سی سی یو بستری هستم.و تنها می دانم که جانم را مدیون پزشکان و کارکنان  این بیمارستان هستم.

دکتر اشکان طبیب زاده پزشک متخصص طب اورژانس در این خصوص گفت: بیمار آقای 30 ساله ای بود که با درد قفسه سینه مراجعه کرد ه بود در بررسی اولیه با احتمال وقوع سکته قلبی بلافاصله بستری فوریتها شد، که در بررسی نوار قلب وقوع سکته قلبی وسیع محرز گردید،  با هوشیاری و اقدام سریع و به موقع کارکنان فوریتها در همان لحظه اعلام کد 247 برای انجام آنژیوگرافی شد اما بیمار ناگهان دچار افت شدید سطح هوشیاری و ایست قلبی شد که بلافاصله عملیات احیا انجام و بیمارپس از احیا توسط کارکنان فوریتها  به بخش آنژیوگرافی منتقل و تحت عمل آنژیوپلاستی قرار گرفت.

دکتر فرشیدی فوق تخصص جراحی بسته قلب نیز  با بیان اینکه در زمان آنژیوگرافی یک لخته بزرگ از قلب بیمار خارج و استنت گذاری انجام گردید گفت: بدون تردید لحظه ای تعلل کادر درمان و یا مراجعه دیرتر بیمار منجر به مرگ حتمی او می شد.

 

دکتر فرشیدی  در خاتمه از بیماران خواست هر گونه درد در قفسه سینه از گردن به پایین تا ناف را جدی بگیرند و جهت بررسی در همان ساعات اولیه درد به بیمارستان شهید محمدی مراجعه نمایند چون در حال حاضر تنها بیمارستان شهر بندرعباس که درمان سکته قلبی در ساعات اولیه در آن انجام می شود بیمارستان شهید محمدی است.

 


١٢:٣٧ - 1397/02/06    /    شماره : ١١٤٨٢    /    تعداد نمایش : ١٨٢خروج