صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

طی یک عمل موفقیت آمیز شاخه ی درخت 8 سانتی از مغز دختربچه 8 ساله خارج شد.

طی یک عمل نادر شاخه ای 8 سانتی متری از مغز دختر بچه 8ساله خارج شد.

طی یک عمل نادر شاخه درخت 8 سانتی متری  از مغز دختر بچه ای 8 ساله در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس خارج گردید.

دکتر هوشیار سرحدی ضمن اعلام خبر فوق گفت بیمار دختر بچه 8 ساله ای بود که به دلیل تصادف و پرتاب از اتومبیل و اصابت به درخت شاخه ای به طول 8 سانتیمتر وارد سر بیمار شده بود به نحوی که این شاخه  پرده مغز را پاره کرده و 3 سانت وارد بافت مغز بیمار شده بود.

این پزشک متخصص جراحی مغز و اعصاب در ادامه افزود:در هنگام مراجعه بیمار پس از اقدامات اولیه و انجام سی تی اسکن  بیمار به اتاق عمل انتقال یافت و طی یک عمل حساس که به مدت 2:30 ساعت به طول انجامید شاخه درخت از مغز بیمار خارج شد.

دکتر سرحدی حساسیت این عمل را جلوگیری از جابه جا شدن شاخه درخت حین برش کاسه مغز دانست و گفت کوچکترن اشتباه در حین عمل می توانست منجر به پارگی بیشتر بافت مغز و خونریزی داخل بافت و یا فلج اندام ها  گردد.

که خوشبختانه با همکاری تیم جراحی و بیهوشی این مرکز عمل با موفقیت کامل به انجام رسید و بیمار به بخش مراقبت های ویژه آ ی سی یو انتقال داده شد.

وی در خصوص وضعیت سلامتی بیمار پس از عمل گفت خوشبختانه هیچ گونه ضایعه مغزی برای بیمار حادث نشده و بیمار ظرف مدت 24 ساعت پس از عمل هوشیاری کامل خود را یافته و از دستگاه تهویه کمکی (ونتیلاتور )  نیز جدا شده است.

دکتر سرحدی در خاتمه هشدار داد که قطعا بستن کمربند ایمنی در این مود می توانست از بروز چنین حادثه ای جلوگیری نماید.طی این حادثه پدر بیمار که کمربند ایمنی بسته بود کوچکترین آسیبی ندید و مادر بیمار که دیگر سرنشین جلوی خودرو بود بدلیل نبستن کمربند ایمنی دچار آسیب در مهره های گردن و کمر شده است.  لذا افراد باید بدانند که  بستن کمربند ایمنی تنها مخصوص رانندگان خودرو نمی باشد و تمای سرنشینان به منظور حفظ ایمنی خود ملزم به بستن کمربند می باشد .

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) ضمن خرسندی از سلامت جسمی این بیمار گفت خوشبختانه در این مجتمع پزشکان حاذق و توانمند با وجدان کاری بالا مشغول به ارائه خدمت هستند دکتر مهدی حسنی آزاد همچنین یادآور شد که در حال حاضر تمامی امکانات و تجهیزات مطابق با استانداردهای وزارت بهداشت و درمان در این مجتمع وجود داردکه  تجمیع  تجهیزات در کنار نیروهای کار آمد در این مجتمع تحولی بزرگ در حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان محسوب می شود.

 

تنظیم خبر روابط عمومی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) 15/9/1395


٠٨:٣٢ - 1395/09/16    /    شماره : ٦٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٩٦خروج