صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

بیمارستان شهید محمدی توسط بازرسین بهداشت و سلامت محیط کار مورد ارزیابی قرار گرفت

بیمارستان شهید محمدی توسط بازرسین بهداشت و سلامت محیط کار مورد  ارزیابی قرار گرفت

طی بازدید سرزده توسط هیئات بازرسی بهداشت و سلامت  محیط کار وزارت بهداشت درمان کشوری  نحوه مدیریت پسماند و امحا، زباله های  بیمارستان شهید محمدی مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش مسئول بهداشت محیط بیمارستان شهید محمدی این بازرسی توسط هیئت سلامت محیط کار وزارت بهداشت و درمان کشور ، کارشناسان  بهداشت محیط بیمارستانها استان و هیئت همراه انجام شد.

طی این بازرسی جایگاه موقت نگه داری پسماند ،دستگاه امحاء زباله های عفونی و تفکیک پسماندهای تولیدی در بیمارستان مورد ارزیابی قرار گرفت.

کارشناس بهداشت محیط بیمارستانهای استان در این خصوص گفت: طی این بازدید تفکیک زباله های عفونی و غیر عفونی ، شیمیایی و دارویی مورد ارزیابی قرار گرفت که در حد مطلوب بود دستگاه امحا، زباله از نظر کارایی و امحا، زباله های عفونی ارزیابی گردید  و بازدید از بخش اورژانس در خصوص مدیریت پسماندهای پزشکی و رعایت استاندارد های  طبق استانداردهای وزارت مطبوع صورت گرفت که همگی  از وضعیت مطلوبی برخوردار بوند .

مهندس امیر طاهری در ادامه افزود: پیش از این از طرف  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرزمزگان نقشه جایگاه استاندارد مدیریت پسماند به تمامی بیمارستان های استان ارائه شده بود  و طی گارگاه های متعدد آموزش نیروهای خدماتی ،کارشناسان بهداشت محیط و پرسنل بیمارستانها در خصوص پسماند  عفونی و غیر عفونی و نقش امحا، صحیح طبق استانداردها در سلامت جامعه ارائه گردیده است و بیمارستان شهید محمدی به عنوان بیمارستان پایلوت در اجرای برنامه های مذکور بسیار کارآمد بوده است .

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) ضمن اعلام رضایت از اقدامات صورت گرفته گفت: توسط کارشناسان بهداشت محیط  این مرکز طی برنامه ای روتین به صورت منظم روزانه از جایگاه پسماند ،سیستم تسویه خانه ،آشپزخانه و بخش های درمانی و نحوه تفکیک زباله ها و امحا،  آنها بازرسی به عمل آمده و گزارش مربوطه به ریاست اعلام می گردد.

دکتر مهدی حسنی آزاد در ادامه راه اندازی و  بهره برداری از تصفیه خانه بیمارستان را از برنامه های آتی خود دانست و گفت با انجام این برنامه  پس آب خروجی بیمارستان طبق استاندارد ها ، تصفیه و ضدعفونی می شود به نحوی که  از آن جهت آبیاری فضای سبز بیمارستان استفاده گردد .

دکتر حسنی آزاد درخاتمه  ضمن بیان اینکه با اجرای این برنامه حجم فاضلاب خروجی به سیستم فاضلاب شهری بسیار کاهش خواهد یافت  گفت لازم به ذکر است که اجرای این برنامه علاوه بر مدیریت هزینه های فاضلاب نقش ارزنده ای در حفظ سلامت محیط زیست  خواهد داشت.

 

تنظیم خبر روابط عمومی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) 2/11/1395


١٤:٢٩ - 1395/11/03    /    شماره : ٦٧٥٦    /    تعداد نمایش : ٤٦٥خروج