صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید معاون امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)

بازدید معاون امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)

 

طی بازدید معاون امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)  تجهیزات مورد نیاز این مجتمع مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)  بندرعباس طی این بازدید که با هدف  برآورد بودجه و تجهیزات سرمایه ای مورد نیاز استان و طرح های عمرانی صورت می گرفت از بخش های آنژیوگرافی و قلب ،سی تی اسکن و MRI ، شیمی درمانی و پر تودرمانی امید بازدید به عمل آمد.

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)  طی این بازدید با برشمردن نیاز های این مجتمع گفت: روزانه حدود 20 بیمار در این مجتمع آنژیوگرافی می شوند و برای حدود 11 بیمار استنت گذاری انجام میگردد که قطعا با توجه به افزایش بیمار های قلبی و لزوم آنژیوگرافی و استنت گذاری سریع و به موقع در بیماران با گرفتگی عروق قلبی وجود یک دستگاه آنژیوگرافی با احتمال خرابی دستگاه پاسخگوی نیاز استان می باشد.

دکتر حسنی آزاد همچنین یادآور گردید که ماهیانه  7 تا 8 بیمار برای انجام EPS  به استانهای هم جوار اعزام می شوند لذا  تامین دستگاه EPS از نیازهای اساسی این  استان می باشد.

دکتر حسنی آزاد در ادامه ضمن بیان این که در 9 ماهه گذشته تعداد 9311 مورد MRI در این مرکز انجام شده است گفت با انجام روزانه حدود 34 مورد MRI لزوم وجود دستگاه MRI  دوم با توجه به گستردگی حجم خدمات و اینکه این مرکز سانتر پذیرش بیماران ترومایی در استان  می باشد تایید می نماید و قطعا" خرابی احتمالی دستگاه موجبات  نارضایتی بیماران و همراهان و اختلال در روند تشخیص و درمان بیماران خواهد شد. 

وی ضمن بیان این که طبق  آمار در 9 ماهه گذشته 17735 مورد سی تی اسکن انجام شده گفت: این آمار جای تامل داشته و موید  لزوم ارتقا،  یکی از  دستگاه های سی تی اسکن  این مجتمع می باشد.

در خلال این بازدید از بخش پر تودرمانی و شیمی درمانی امید نیز بازدید به عمل آمد دکتر حسنی آزاد خرید یک دستگاه رادیوتراپی با انرژی بالا را از نیز دیگر نیاز های این مرکز مطرح نمود.

معاون امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز  ضمن بیان این که توسعه بیمارستانهای بزرگ مرجع و همچنین توسعه درمان بیماران سرپایی از اولویت های برنامه های وزارت بهداشت و درمان می باشد گفت توسعه بیمارستانهای بزرگ و مرجع  و تجمیع خدمات علاوه بر دسترسی آسان تر مردم به خدمات و افزایش کیفیت  و رضایتمندی ها باعث کاهش سرانه هزینه های بستری نیز خواهد شد.

دکتر سعید نمکی  در ادامه ضمن بیان این که هزینه راه اندازی یک تخت بستری حدود 650 ملیون تومان میباشد گفت  باید به درمان بیماران به صورت  سرپایی توجه بیشتری شود  بررسی مشکلات اولیه بیماران و درمان صحیح اولیه از بسیاری از بیماریهای مزمن و نیاز به بستری بیماران خواهد کاست  لذا لازم است بیمارستان ها ارتقا درمان بیماران  سرپایی را به منظور حفظ سلامت جامعه  در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

دکتر نمکی در خاتمه ضمن بیان این که برای تعالی بهداشت و درمان سیستم  ها نباید پزشک محور باشند بلکه باید خدمت محور باشد گفت علی رغم پتانسیل های موجود منطقه ای در خصوص توریست درمانی خدمت رسانی به بیماران استان و استان های هم جوار در اولویت برنامه های بیمارستان های مرجع این استان باشد.

وی همچنین ضمن بیان این که این سفر به منظور برآورد تجهیزات مورد نیاز استان و تامین کمبودها صورت گرفته است  قول مساعدت و همکاری در خصوص نیاز های مطرح شده از جانب ریاست مجموعه آموزشی پژوهشی درمانی را داد.

 

روابط عمومی مجنمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)


١٣:٠٩ - 1395/11/06    /    شماره : ٦٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٨خروج