صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی سالن آموزش خودمراقبتی برای بیمارن و همراهان

برای اولین بار در استان هرمزگان

سالن آموزش خودمراقبتی برای بیمارن و همراهان راه اندازی گردید

برای اولین بار در استان هرمزگان سالن آموزش خودمراقبتی برای بیمارن و همراهان در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) راه اندازی گردید.

مدیر خدمات پرستاری مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) ضمن بیان خبر فوق گفت : سالن آموزش خود مراقبتی و ارتقا ء سلامت همگانی با هدف آموزش همگانی به صورت رایگان برای بیماران ،همراهان و مراجعه کنندگان گرامی افتتاح گردیده  است و  این مجتمع تنها بیمارستان استان هرمزگان می باشد که در آن کلاس آموزش خود مراقبتی برای بیماران و همراهان اختصاص یافته است.

محمد حاجی خانی ضمن اشاره به این مطلب که در سالیان گذشته تیم آموزشی این مجموعه در کنار برنامه های آموزشی کارکنان به منظور افزایش آگاهی و توانمندی آنها،  برنامه آموزش به بیماران و همراهان را مد نظر شته و  اجرا نموده است  گفت قطعا آموزش های  عمومی خود مراقبتی و آموزش های اختصاصی در بیماریهای خاص با  افزایش سطح آگاهی مردم نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت جامعه خواهد داشت .

که تیم آموزش این مجموعه در کنار آموزش های دوره ای پرسنل به منظور افزایش آگاهی و توانمندی آنها سعی نموده به عنوان یکی از مراکز مهم و متولی سلامت و بهداشت آموزش های عمومی به بیماران و همراهان را بسط و گسترش دهد.

محمد حاجی خانی در ادامه  افزود در همین راستا و به منظور بسط و گسترش آموزش های عمومی برای بیماران و مراجعه کنندگان سالن آموزش خود مراقبتی در این مجتمع  راه اندازی شد که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد

وی در خصوص مباحث آموزشی این کلاس ها گفت: در این کلاس ها در زمینه موضوعات متعدد از جمله دیابت،فشار خون ،سرطان ،بیماری های کلیوی، بیماری های قلبی و عروقی ،افسردگی ، ترک سیگار،وارفارین ،آموزش به خانواده های اعصاب و روان ،اختلالات حرکتی در بیماران نورولوژی  وارتوپدی ،تغذیه و سلامت ،فیزیوتراپی ،مشاوره اختصاصی جهت همراهان بیماران بستری در ICU ، آموزش های لازم  با استفاده از کارشناسان زبده در رشته های کاردرمانی ،روانشناسی ،فیزیوتراپ،پرستاری ،کارشناسان تغذیه و سرپرستاران ICUداده می شود.

وی در خاتمه ضمن بیان این که: کلاس های آموزشی از شنبه تا پنجشنبه در روزهای غیر تعطیل  از ساعت 8 الی 14 برگزار می گردد. گفت: ارائه پمفلت و کتابچه آموزشی به صورت رایگان در ضمینه خود مراقبتی ، روشهای غربالگری ، توصیه های پیشگیری و ارتقاء سلامت از دیگر خدمات  انجام شده توسط تیم آموزش این مجموعه می باشد.

تنظیم خبر روابط عمومی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص

 


١٠:٤٦ - 1396/01/07    /    شماره : ٧٣٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٠١خروج