صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش آگاهی و آموزش نقش ارزنده ای در پیشگیری و درمان دارد

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص):

افزایش آگاهی و آموزش نقش ارزنده ای در پیشگیری و درمان دارد

اهم برنامه های هفته سلامت بر مبنای آموزش می باشد

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) ضمن گرامیداشت هفته سلامت با شعار امید و نشاط و تاکید بر نقش مهم آموزش در پیشگیری و درمان اهم برنامه های این مجتمع در هفته سلامت را بر مبنای آموزش همگانی دانست.

دکتر مهدی حسنی آزاد با بیان این مطلب که بسیاری از بیمارها ی مزمن جسمی و روحی بدلیل عدم شناخت بیمار از علائم و راهکارهای درمان به موقع ایجاد می گردد  گفت : افزایش آگاهی و آموزش نقش ارزنده ای در پیشگیری ازبسیاری از بیماریها و همچنین درمان به موقع آنها دارد..

دکتر حسنی آزاد در ادامه افزود :سلامت به معنی برخورداری از آسایش جسمی، روانی و اجتماعی می باشد .سازمان جهانی بهداشت نیز با توجه به شیوع بیماری های روحی که یکی از مهمترین آنها افسردگی می باشد بعد سلامت روانی را مورد توجه قرار داده است و شعار این هفته را تحت عنوان زندگی با نشاط و امید و غلبه بر افسردگی نام گذاری کرده است.

دکتر حسنی آزاد مهمترین اهداف مرتبط با شعار هفته سلامت را  بیشتر آگاه کردن جامعه در خصوص افسردگی و تعیین راهکارهای پیشگیری و درمان و آموزش خانواده و دوستان در ارتباط با این بیماری دانست.

 وی ضمن تاکید بر این مطلب که بیماری های روحی و روانی نیزمانند بیماری های جسم  باید در مراحل اولیه شناسایی و درمان شود گفت: در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص)  اهم برنامه های هفته سلامت بر مبنای آموزش گذاشته شده است.

دکتر مهدی حسنی آزاد در خاتمه کنترل فشار خون و قند خون رایگان ،مشاوره روانپزشکی با عنوان غلبه بر افسردگی توسط روانپزشک ، مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در بیماران افسرده ، برگزاری سمینار آموزشی زندگی با نشاط و امید ، مشاوره روانشناسی در بیماران تالاسمی ، کلاس حمایت روحی برای  خانواده های  بیماران آی سی یو ، آموزش حمایتی و تغذیه در بیماران کلیوی و دیابتی و فشار خون  ،آموزش حمایتی و امید به زندگی در بیماران سرطانی ،آموزشی افسردگی و کاهش استرس ، آموزش به خانواده بیماران اعصاب  و روان  ،آموزشی فیزیوتراپی  و بازتوانی را از اهم برنامه های آموزشی این مجتمع دانست و گفت راه اندازی سالن آموزش همگانی به صورت رایگان یکی از برنامه های اجرایی این مجتمع از سال گذشته تا کنون می باشد

 

تنظیم خبر:روابط عمومی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)2/2/1396

 


١٦:٤٤ - 1396/02/02    /    شماره : ٧٥٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٣خروج