صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از روانشناسان در روز روانشناس

همزمان با روز روانشناس

روانشناسان مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) مورد تقدیر قرار گرفتند.

همزمان با روز روانشناس و مشاور، روانشناسان مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس  مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی همزمان با روز روانشناس معاون برنامه ریزی و توسعه و منابع انسانی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)  به نیابت از ریاست مجتمع در جمع روانشناسان بیمارستان ابن سینا حضوریافته و از آنها  تقدیر به عمل آوردند.

معاون توسعه و درمان مجتمع ضمن حضور در جمع روانشناسان  بیمارستان ابن سینا و تبریک این روز گفت: تقریباً هیچ فعالیت و حرفه‌ای یافت نمی‌شود که به درک و اندیشهٔ انسانی وابسته نباشد در نتیجه روان‌شناسی با زندگی انسان مدرن پیوندی نا گسستنی ایجاد کرده‌است

دکتر کرامت الله فتح الهی در ادامه افزود :امروزبه جهت زندگی های مدرن ، بحث مشاوره و روان درمانی از حالت لوکس خارج و نیازواقعی مردم شده است تا جایی که سازمان بهداشت جهانی نیز شعار هفته سلامت امسال را بر مبنای بیمارهای رفتاری و افسردگی و مشاوره، با شعار بیا با هم حرف بزنیم نهاد .

وی ضمن بیان این که بسیاری از بیماریهای روحی به صورت بیماریهای جسمی تظاهر کرده  و بسیاری از بیماریهای جسمی نیز ممکن است در روح و روان افراد تاثیر نامطلوب و منفی بگذار گفت: علم روان‌شناسی  به جهت آن که مفاهیمی همچون ادراک، شناخت، تمرکز، توجه، احساسات، انگیزه، کارکرد ذهن، شخصیت، رفتار، روابط بین فردی، خانواده و اجتماع را مورد بررسی قرار می‌دهد اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

دکتر نمازی روانشناس بیمارستان ابن سینا نیز طی این نشست دوستانه ضمن ابراز خرسندی از توجه ریاست و مدیریت مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) به روانشناسان گفت: امروزه با توجه به شیوع مشکلات روحی و رفتاری نیاز مردم به مشاورات روانشناسی بسیار بیشتر از گذشته شده است .

وی ضمن بیان این که در حال حاضر 8 روانشناس در این مرکز فعالیت می کنند که 3 نفر از آنها دکترای روانشناسی دارند گفت با توجه به افزایش تعداد مراجعه کنندگان این تعداد پاسخگوی نیاز استان نمی باشد .

 وی همچنین خواستار توسعه بخش روانشناسی شد و گفت واقعیت این است که بدلیل شیوع بیماریهای رفتاری و روحی لازم است توجه ویژه ای به بیماران اعصاب و روان شود.

 

تنظیم خبر روابط عمومی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)11/2/96

 


٠٩:٣١ - 1396/02/12    /    شماره : ٧٨١٤    /    تعداد نمایش : ٣٩٠خروج