صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

فضای مدارک پزشکی بیمارستان شهیدمحمدی گسترش یافت.

 

فضای مدارک پزشکی بیمارستان شهیدمحمدی گسترش یافت.

 

...

در فاز اول گسترش بایگانی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص)، فضای بایگانی مدارک پزشکی حدود 300 متر افزایش یافته و 40 فایل بایگانی ریلی به آن اضافه شده است.

 

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) ضمن بیان این که  مهمترین کار واحد مدارک پزشکی ایجاد یک سیستم کارآمد برای نگهداری بایگانی پرونده کامل بیماران، داشتن آمار دقیق عملیات تشخیصی و بالینی و تجزیه و تحلیل آنها می باشد، گفت: بایگانی مدارک پزشکی تا پیش از این دارای 40 فایل ریلی بود که با توجه به  نیاز این مجموعه و پذیرش سالیانه حدود 32 هزار بیمار بستری و 20 هزار بیمار سرپایی، گسترش فضای بایگانی مدارک پزشکی در دستور کار قرار گرفت.

 

دکتر مهدی حسنی آزاد در ادامه گفت: در فاز اول گسترش، فضای این واحد حدود 300 متر افزایش یافت و 40 فایل بایگانی ریلی به آن اضافه شد و در فاز دوم گسترش نیز تعداد 20 فایل دیگر به این فضا اضافه خواهد شد.

 

دکتر حسنی آزاد ضمن بیان این که پرونده بیماران بستری به مدت 15 سال و بیماران سرپایی به مدت 3 سال بایگانی خواهد شد، گفت: بعد از این مدت پرونده بیماران سرپایی معدوم می شود اما پرونده بیماران بستری، سه برگ مربوط به پذیرش، ترخیص و شرح عمل بیمار مجدد بایگانی خواهد شد.

 

 

 

 

حسنی آزاد در خاتمه خاطر نشان کرد: انجام بایگانی الکترونیک از دیگر اقدامات بسیار مهم  در دست اجرا است که در حال حاضر تمامی پرونده های راکد و تعدادی از پرونده های جاری بیماران اسکن و فایل آنها بایگانی الکترونیک می شود و طبق برنامه ریزی های انجام شده در آینده نزدیک تمامی پرونده های جاری نیز به صورت الکترونیک بایگانی خواهد شد.


٠٨:٥١ - 1396/05/22    /    شماره : ٨٨٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٧خروج